asd.jpg

Surpriza, Besëlidhja në gjysmëfinalen e Kupës

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë ka njohur surprizën e parë. Besëlidhja e Lezhës është kualifikuar në gjysmëfinale së bashku me Skënderbeun dhe Tiranën. Këto janë edhe tre ekipet e para që sigurojnë biletën për në raundin para final të kompeticionit më të rëndësishëm pas kampionatit kombëtar. Korçarëve u ka mjaftuar…

Befason Conte pas barazimit me Burnley

Antonio Conte beson se gjashtë skuadra janë në garë për titullin e Premierligës Chelsea i Antonio Contes nuk ka arritur të shfrytëzojë gabimin e Tottenham, duke marrë vetëm një pikë në xhiron e 25 në Premierligë, pasi barazoi 1:1 me Burnley, shkruan Gazeta Express. Pas këtij barazimi, Chelsea ka grumbulluar…

Cana: Dikur isha Don Juan, tash jam Don Pablo (Foto)

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana kohëve të fundit është shumë aktivë në rrjetet sociale, veçanërisht në Instagram Në foton e fundit të Canës ka komentuar futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, i cili e ka quajtur atë Don Pablo. Por, Cana ia ka kujtuar Lenjanit se para se të…

Pas fitores, kjo është nota e papritur për Ronaldon

Real Madrid ka fituar 3-1 në transfertë përballë Osasunës. Ronaldo, Isco dhe Lukas, kanë qenë 3 hernonjtë e mbrëmjes së sotme për madrilenët. Është portali i njohur “Whoscored” i cili ka publikuar notat e lojtarëve ku befasues është vlerësimi për autorin e golit të parë Cristiano Ronaldos. Portugezi ka marrë…

Juventus-Inter/ Vazhdojnë akuzat: Pjanic i theu gishtin Brozovic

Juventus-Inter duket se nuk do të mbarojë kurrë. Pas polemikave në përfundim të ndeshjes së fituar 1-0 nga bardhezinjtë kundër zikaltërve, derbi i Italisë (ose i polemikave) është pasuruar me një kapitull tjetër. “Falë” menaxherit të Marcelo Brozovic, Miroslav Bicanic, sipas të cilit fraktura e gishtit të këmbës së djathtë…

A ishte “e shitur” ndeshja Tirana – Kukësi?

Fitorja e (pa)pritur e Kukësit në Tiranë ka ngritur një valë reagimesh. Trajneri Ernest Gjoka bëri pak ditë më parë një deklaratë të “të pafajshme” duke pranuar se “marrëveshje ka edhe në politikë, përse nuk duhet të ketë në sport”. Kjo nënkuptonte fitoren e Kukësit në kampionat duke qenë se…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...