asd.jpg

Real Madrid transferon yllin e ri të Gjermanisë

Julian Brandt, mesfushori i Bayer Leverkusen, mund t’i bashkohet Real Madridit gjatë verë, shkruan Marca, përcjell Express. Zinedine Zidane, trajneri i Los Blancos, e pëlqen shumë 20-vjeçarin, i cili është pjesë e përfaqësueses A të Gjermanisë. Thuhet se ekipi nga Bundesliga shpreson ta mbajë lojtarin deri në vitin 2018, por…

Flet Ancelotti pas barazimit me Herthan

Carlo Ancelotti ka thënë se barazimi 1:1 me Hertha Berlin ishte rezultat i drejtë Bayern Munich nuk ka mundur të marrë më shumë se një pikë si mysafirë i Herthas, ku madje ishin duke humbur deri në sekondat e fundit të ndeshjes, kur doli në skenë sulmuesi Robert Lewandowski, i…

“Barcelona mund ta eliminoj PSG-në”

Dani Alves beson se Barcelona mund ta rikthej rezultatin në ndeshje e kthimit ndaj Paris Saint-Germain Barcelona është afër eliminimit nga Liga e Kampionëve pas humbjes nga Paris Saint-Germain, me rezultat 4:0, në ndeshjen e parë. Por, mbrojtësi i Juventusit, Dani Alves beson se ekipi nga Camp Nou mund ta…

A do të mbetet Enrique në Barcelonë?

Luis Enrique, trajneri i Barcelonës, ende nuk ka marrë një vendim rreth të ardhmen Luis Enqiue ka kontratën me Barcelonën deri në fund të sezonit. Por, strategu spanjoll ende nuk ka vendosur nëse do të mbetet apo do të largohet nga Camp Nou. "Çfarëdo që ka ndodhur në këta muaj…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...