asd.jpg

Fjalët para të Luis Enrique pas fitores

“Ishte një natë e paharrueshme. Kemi fituar një ndeshje gati të pamundur. Kemi bërë diçka spektakolare dhe jemi të lumtur. Përshëndes edhe romanistët që janë të lumtur gjithashtu”. Kështu Luis Enrique e komentoi suksesin pas fitores duke përshëndetur edhe ish-skuadrën e tij Romën. “Me një skuadër të tillë të përbërë…

A do kualifikohet Barcelona?

Raul Gonzalez, legjenda e Real Madridit, nuk beson se Barcelona mund ta rikthejë rezultatin sonte Barcelona dhe Paris Saint Germain do të përballen sonte në Camp Nou, nga ora 20:45, në kuadër ndeshjes së kthimit të Ligës së Kampionëve. Barcelona ndeshjen e parë e ka humbur me rezultat të thellë…

Guardiola në Inter

Skuadra italiane, Inter, është duke e kërkuar një trajner të ri për ta zëvendësuar Stefano Piolin. Sipas Tuttomercatoëeb, Interi e dëshiron Pep Guardiolan, i cili momentalisht është trajner i Manchester City, transmeton Express. Interi pritet që t’i ofrojë një shumë të madhe parash spanjollit për ta joshur në bankinën “Zikaltër”…

Supërndeshja Napoli- Real Madrid

Napoli dhe Real Madrid do të përballen sonte në ndeshjen e kthimit në “San Paolo” në kuadër të Ligës së Kampionëve. Këto janë formacionet e mundshme të të dy skuadrave sipas MundoDeportivo, transmeton Express. Real Madrid e fitoi përballjen e parë në "Santiago Bernabeu" me rezultat 3-1 në kuadër të…

De Biasi: Përgatitemi për ndeshjen me Italinë

Muaji mars i rezervon kombëtares shqiptare të futbollit transfertën më të vështirë në kualifikueset e Botërorit 2018, por skuadra e Gianni De Biasit nuk është në një situatë optimale për sfidën ndaj Italisë.Si për ironi të fatit, ndaj mjeshtrave të “Catenaccio”-s, kuqezinjtë do të vuajnë problemet në prapavijë për shkak…

Portieri i Kukësit shpallet lojtari i muajit

Enea Koliqi është shpallur si futbollisti më i mirë i muajit shkurt. Portieri i Kukësit e mori këtë çmim duke dhënë edhe një konferencë për shtyp ku ai u shpreh se ndihet i nderuar për këtë vlerësim dhe se gjithçka është arritiur falë punës së bërë në skuadër.Enea Koliqi në…

Real Madrid befason me portierin e ri (Foto)

Drejtuesit e Real Madridit mund të transferojnë një portier të panjohur Gjatë këtyre ditëve është përfolur se Real Madridi gjatë verës do të transferoj Thibaut Courtois ose Davide de Gean. Por, sipas mediave italiane Los Blancos mund të befasoj me portierin e ri, pasi mund të transferojnë një portier të…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...