asd.jpg

Kështu duket Grupi G pas humbje së Shqipërisë (Foto)

Kosova ka pësuar humbjen e tretë më radhë, pasi është mposhtur 2:0 nga Italia Tashmë kanë përfunduar edhe ndeshjet e pesta në Grupin G, ku skuadrat favorite Spanja dhe Italia kanë shënuar fitore. Shqipëria ka pësuar edhe një tjetër humbje, kësaj radhe 2:0 nga Italia në Palermo. Në takimet tjera…

Elseid Hysaj: Të mundim Italinë, të hyjmë në histori

Elseid Hysaj ka mbërritur në Tiranë duke përcjellë euforinë e fitores së fundit 3-2 ndaj Empolit të Frederik Veselit mesditën e së dielës.Në prag të grumbullimit me kuqezinjtë, një nga lojtarët më në formë të kombëtares sonë shprehet për Top Channel me optimizëm në lidhje me ndeshjen kundër Italisë, pavarësisht…

Ronaldo nxirret jashtë nga trajneri. Reagon lojtari

Cristiano Ronaldo është nervozuar me zëvendësimin në ndeshjen ndaj Athletic Bilbaos. Portugezi ka shprehur hapur pakënaqësinë ndaj trajnerit Zinedine Zidane. “Pse mua? F*ck”, ka thënë Ronaldo, shkruan gazeta “As”. Real Madridi fitoi 2:1 ndaj Bilbaos, për të bërë një hap të madh drejt titullit kampion. Raportet Zidane-Ronaldo, duket se nuk…

Italia nxjerr emrat që do luajnë kundër Shqipërisë

Portieri i Spalit, Alex Meret, mbrojtësi i Atalantës, Leonardo Spinazzola dhe ai i Interit, Danilo D’Ambrosio janë tre risitë e Italisë për sfidën kualifikuese të 24 Marsit ndaj Shqipërisë në Palermo. 25 janë futbollsitët e grumbulluar nga trajneri i përfaqësues së kaltër, Giampiero Ventura për takimin eliminator ndaj kuqezinjëve të…

Ja çfarë bën trajneri i Chelsit pas golit

Chelsea ka rrëmbyer tri pikë me shumë vështirësi ndaj Stoke City, duke fituar 2:1 në udhëtim Në xhiron e 29’të, djelmoshat e Antonio Contes morën tri pikë me shumë vështirësi në udhëtim te Stoke City, duke shënuar golin e 3 pikëve në minutën e 87’të përmes mbrojtësit Gary Cahill, shkruan…

Zidane trondit Ronaldon

Zinedine Zidane ka bërë të ditur se Cristiano Ronaldo do të zëvendësohet kohë pas kohe deri në fund të sezonit Cristiano Ronaldo bëri paraqitje të mirë në fitoren prej 2:1 të Real Madridit ndaj Athletic Bilbaos, duke dhuruar dy asistime. Zidane vendosi që ta largojë atë nga loja në minutën…

Leicester shkruan historinë në Ligën e Kampionëve

Leicester ka arritur që të eliminoi Sevillan dhe të kualifikohet në çerekfinale të Ligës së Kampionëve Skuadra angleze Leicester City ka përmbysur humbjen e parë 2:1 nga Sevilla, për të fituar 2:0 dhe për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 3:2. Golat për Leicesterin…

Befason Enrique, rikthehet në Serie A me Romën

Luis Enrique mund të rikthehet sërish te Roma Strategu spanjoll, Luis Enrique në fund të sezonit do të largohet nga drejtimi i Barcelonës. Sipas gazetës italiane, Il Messaggero, drejtuesit e Romës po mendojnë që ta rikthej në “Olimpico” Enriquen, përcjell Express. Edhe pse Enrique nuk ka pasur sukses në sezonin…

PSG ankohet për gjyqtarin e ndeshjes me Barcelonën

Paris Saint-Germain ka dërguar një letër në UEFA. Kampioni i Francës është ankuar se është dëmtuar rëndë nga gjyqtari, Deniz Aytekin në ndeshjen ndaj Barcelonës Paris Saint-Germain nuk po mund ta pranoj ende eliminimin nga Liga e Kampioneve pas humbjes nga Barcelona, me rezultat 6:1. Ekipi nga Franca po insiston…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...