Surpriza, Besëlidhja në gjysmëfinalen e Kupës

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë ka njohur surprizën e parë. Besëlidhja e Lezhës është kualifikuar në gjysmëfinale së bashku me Skënderbeun dhe Tiranën. Këto janë edhe tre ekipet e para që sigurojnë biletën për në raundin para final të kompeticionit më të rëndësishëm pas kampionatit kombëtar. Korçarëve u ka mjaftuar…

Befason Conte pas barazimit me Burnley

Antonio Conte beson se gjashtë skuadra janë në garë për titullin e Premierligës Chelsea i Antonio Contes nuk ka arritur të shfrytëzojë gabimin e Tottenham, duke marrë vetëm një pikë në xhiron e 25 në Premierligë, pasi barazoi 1:1 me Burnley, shkruan Gazeta Express. Pas këtij barazimi, Chelsea ka grumbulluar…

Cana: Dikur isha Don Juan, tash jam Don Pablo (Foto)

Ish kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana kohëve të fundit është shumë aktivë në rrjetet sociale, veçanërisht në Instagram Në foton e fundit të Canës ka komentuar futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, i cili e ka quajtur atë Don Pablo. Por, Cana ia ka kujtuar Lenjanit se para se të…

Pas fitores, kjo është nota e papritur për Ronaldon

Real Madrid ka fituar 3-1 në transfertë përballë Osasunës. Ronaldo, Isco dhe Lukas, kanë qenë 3 hernonjtë e mbrëmjes së sotme për madrilenët. Është portali i njohur “Whoscored” i cili ka publikuar notat e lojtarëve ku befasues është vlerësimi për autorin e golit të parë Cristiano Ronaldos. Portugezi ka marrë…

Juventus-Inter/ Vazhdojnë akuzat: Pjanic i theu gishtin Brozovic

Juventus-Inter duket se nuk do të mbarojë kurrë. Pas polemikave në përfundim të ndeshjes së fituar 1-0 nga bardhezinjtë kundër zikaltërve, derbi i Italisë (ose i polemikave) është pasuruar me një kapitull tjetër. “Falë” menaxherit të Marcelo Brozovic, Miroslav Bicanic, sipas të cilit fraktura e gishtit të këmbës së djathtë…

A ishte “e shitur” ndeshja Tirana – Kukësi?

Fitorja e (pa)pritur e Kukësit në Tiranë ka ngritur një valë reagimesh. Trajneri Ernest Gjoka bëri pak ditë më parë një deklaratë të “të pafajshme” duke pranuar se “marrëveshje ka edhe në politikë, përse nuk duhet të ketë në sport”. Kjo nënkuptonte fitoren e Kukësit në kampionat duke qenë se…
Subscribe to this RSS feed