Daniel Godelli, kampion i Europës. Qerimaj, medalje argjendi

Europiani i peshëngritjes ka sjellë medaljen e parë të artë për Shqipërinë me provën fantastike të Daniel Godellit që u shpall kampion kontinental në turneun që po zhvillohet në Split.Sportisti kuqezi arriti të fitojë konkurrencën me shqiptarin tjetër të pedanës Erkand Qerimaj, duke u ngjitur në shkallën më të lartë…

Për një votë digjet Armando Duka

Armand Duka, kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), nuk ka arritur të marrë votat e mjaftueshme për t'u futur në Komitetin Ekzekutiv të kësaj organizate Armand Duka nuk ka arritur të fitojë një vend në Komitetin Ekzekutiv të UEFA-s, në zgjedhjet e mbajtura sot në Kongresin e 41-të, punimet…

Xherdan Shaqiri nuk luan

Xherdan Shaqiri ka harruar të luajë për Stoke Cityn. Ai do të mungoj edhe në ndeshjen ndaj Leicester Cityt Besoni ose jo, Xherdan Shaqiri ndeshje e fundit për Stoke Cityn e kishte luajtur në janar, në barazimin ndaj Manchester Cityt 1:1. Ylli i Zvicrës nuk do të jetë gati as…

Rummenigge: Juventus – Barcelona, ky ekip do të kualifikohet në gjysmëfinale

Juventusi do ta eliminoj Barcelonën nga Liga e Kampioneve sipas Karl-Heinz Rummenigges Karl-Heinz Rummenigge, presidenti i Bayern Munichut, beson se Juventusi do ta eliminoj Barcelonën në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve “Juventus është ekip shumë i fortë. Andaj, nuk jam i sigurt se Barcelona do të kualifikohet në gjysmëfinale”, deklaroi…

Ballist Morina: Ik, De Biasi !

Ballist Morina ka reaguar ashpër ndaj trajnerit të kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, pas humbjes 1-2 të pësuar në “Elbasan Arena” përballë Bosnje Hercegovinës. Ai i kërkon trajnerit italian të largohet nga drejtimi i Shqipërisë dhe i përmend se nuk duhet të prekë benjaminët e tifozerisë kuqezi si Meha, Kaçe,…

Protesta e tifozëve, grupimi “Illyrian Elite”: Ishte mesazh për FSHF

Vendimi i Federatës Shqiptare të Futbollit, për të mos vënë më në dispozicion të grupimit “Illyrian Elite” bileta të ndeshjeve të Kombëtares, nuk është pritur mirë nga ky i fundit.Nëpërmjet një komunikate në rrjetet sociale, “Illyrian Elite” kërkoi të sqarojë ngjarjet që ndodhën në Palermo gjatë sfidës mes Italisë dhe…

Top Story, çfarë ndodhi në Palermo?

Një ndeshje që nisi me himnin shqiptarë të duartrokitur nga italianët dhe nuk përfundoi me 90 minutat e luajtuara aty. Kanë kaluar pak ditë, por shija e keqe e asaj ndodhie në Palermo, ende nuk ka kaluar.Por çfarë ndodhi në Renzo Barbera? Për këtë u fol në Top Story këtë…

FSHF dënon veprimin e tifozëve në ndeshjen ndaj Italisë

Federata Shqiptare e Futbollit ka dënuar aktet e shëmtuara dhe aspak sportive të tifozëve shqiptarë të ‘Illyrian Elite’ në ndeshjen ndaj Italisë. Ky grup i tifozëve ka hedhur mjete piroteknike në fushë gjatë ndeshjes Itali – Shqipëri, gjë që bënë që ndeshja të ndërkrehet për disa minuta. Në vazhdim mund…
Subscribe to this RSS feed