Dortmund – Monaco, tifozët e të dy skuadrave mahnitin botën e futbollit (Foto)

Dortmund – Monaco, tifozët e të dy skuadrave mahnitin botën e futbollit (Foto)

Tifozët e Borussia Dortmund janë treguar shumë mikpritës pas shpërthimit që ndodhi ndaj skuadrës së tyre para ndeshjes me Monacon

Shumë tifozë të Borussia Dortmundit iu kanë ofruar strehim tifozëve të Monacos, të cilët kishin udhëtuar në Gjermani për ta përkrahur skuadrën e tyre.

Ndeshja mes Dortmundit dhe Monacos është shtyrë pas sulmit me bombë që ndodhi ndaj skuadrës gjermane, përcjell Express.

Kurse, tifozët vendas u kanë dalë në ndihmë francezëve në shenjë respekti duke iu ofruar strehim. Ndeshja mes Dortmundit dhe Monacos do të luhet sonte nga ora 18:45. 

Login to post comments
back to top