Ky është Shenjt!

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “Pleshti” është sërish “ylli numër një” në botën e futbollit, goli i tij në minutën e 92-të ndaj Real Madrid dhe gëzimi për 500 golat e tij me fanellën…

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana kishte ngushtuar diferencën me golin e Turtullit. Kjo fitore vazhdon ta mbajë Kukësin në krye të renditjes së Superligës, kur kanë mbetur edhe 6 javë nga fundi i kampionatit. Sulmuesit e…

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Ndeshjet e para do të jenë Real vs Atletiko dhe Monako vs Juventus. Në letër shorti duket favorizues për italianët që eleminuan në çerekfinale Barcelonën, ndërsa dëshira e të…

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Barcelona – Juventus Barcelona dhe Juventus kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve, që zhvillohet nga ora 20:45. Kujtojmë se ndeshjen e parë e kishte fituar skuadra italiane me rezultat 3:0. Barcelona: Ter Stegen; Sergi…

Shtyhet pesë minuta ndeshja Monako-Dortmund

UEFA ka njoftuar se ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmund është shtyrë Skuadrat e Monaccos dhe Dortmundit kanë arritur me vonesë në stadium dhe kjo ka bërë që ndeshja të shtyhet për pesë minuta. “për shkak të arritjes me vonesë, ndeshja ndërmjet Monacos dhe Dortmundit është shtyrë për 5 minuta”, thuhet…

Realin e kualifikoi gjyqtari apo Kristiano Ronaldo?

Real Madrid është kualifikuar në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. Spanjollët fituan me rezultatin 4:2 përballë Bayer Munich, por për të përcaktuar fituesin u deshën 120 minuta pasi koha e rregullt u mbyll 1-2 në favor të gjermanëve që barazuan në rezultatin e ndeshjes së parë. Në 90-minutëshin e rregullt…

Gjyqtarët, makthi i presidentëve të futbollit

Kjo fazë e fundit e Superiores ka përballur skuadrat në të gjitha pozicionet e klasifikimit dhe presioni është rritur ndjeshëm. Gabimet e gjyqtarëve janë kthyer në makthin e disa presidentëve, të cilët ndjejnë që investimi i tyre shpesh kërcënohet prej vendimeve, që sipas presidentit të Partizanit, Gazmend Demi, kanë filluar…

Dortmund – Monaco, tifozët e të dy skuadrave mahnitin botën e futbollit (Foto)

Tifozët e Borussia Dortmund janë treguar shumë mikpritës pas shpërthimit që ndodhi ndaj skuadrës së tyre para ndeshjes me Monacon Shumë tifozë të Borussia Dortmundit iu kanë ofruar strehim tifozëve të Monacos, të cilët kishin udhëtuar në Gjermani për ta përkrahur skuadrën e tyre. Ndeshja mes Dortmundit dhe Monacos është…

Gjyqtari i 4:0 në Paris, drejton ndeshjen Juventus-Barcelona (

Szymon Marciniak do të ndajë drejtësinë në ndeshen Juventus – Barcelona UEFA ka njoftuar se gjyqtari polak, Szymon Marciniak do të ndaj drejtësinë në ndeshjen ndërmjet Juventusit dhe Barcelonës në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ky gjyqtar nuk pëlqehet fare nga Barcelona, pasi këtë edicion kishte drejtuar ndeshjen ndërmjet PSG-së…
Subscribe to this RSS feed