Lu takim me ministren Xhaçka

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka, mirëpriti të mërkurën Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu. Ministrja Xhaçka ndau me Ambasadorin Lu, punën e bërë të deritanishme të Ministrisë dhe objektivat e të gjitha fushave që ky institucion mbulon. Çështjet me më rëndësi që u diskutuan,…

Vajza rebele e terroristit të Londrës

Njeriu që mbolli terrorin në zemër të Londrës pak ditë më parë nuk kishte arritur dot ta vishte të bijën e tij 18-vjeçare me ferexhe. Teegan Harvey ishte rebeluar ndaj ideve të të atit, pas konvertimit të tij të papritur në fenë islame.Fotografitë e saj e tregojnë nxënësen e dalluar…

Gjirokastër, drejt shembjes shtëpia 200-vjeçare

Një banesë 200-vjeçare në Gjirokastër rrezikon të shembet. Shtëpia monument kulture e familjes Dudumi po shkakton frikë jo vetëm te banorët e lagjes “11 Janari”, por dhe te kalimtarët.Mane Dudumi tregon se i ati e bleu banesën rreth viteve ‘50 dhe rriti në këtë shtëpi 10 fëmijë, të cilët u…

Gjyshja 87 vjeçare e "çmendur" pas Sali Berishës

Ndreca ka një gjyshe shumë gazmore dhe e veçantë. Ai erdhi në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea për t’i bërë një surprizë gjyshes së tij të dashur. Gjyshe Bardhe është 87 vjeçe dhe është në një formë të shkëlqyer fizike, ku…
Subscribe to this RSS feed