asd.jpg

Lu takim me ministren Xhaçka

Ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Olta Xhaçka, mirëpriti të mërkurën Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu. Ministrja Xhaçka ndau me Ambasadorin Lu, punën e bërë të deritanishme të Ministrisë dhe objektivat e të gjitha fushave që ky institucion mbulon. Çështjet me më rëndësi që u diskutuan,…

Vajza rebele e terroristit të Londrës

Njeriu që mbolli terrorin në zemër të Londrës pak ditë më parë nuk kishte arritur dot ta vishte të bijën e tij 18-vjeçare me ferexhe. Teegan Harvey ishte rebeluar ndaj ideve të të atit, pas konvertimit të tij të papritur në fenë islame.Fotografitë e saj e tregojnë nxënësen e dalluar…

Gjirokastër, drejt shembjes shtëpia 200-vjeçare

Një banesë 200-vjeçare në Gjirokastër rrezikon të shembet. Shtëpia monument kulture e familjes Dudumi po shkakton frikë jo vetëm te banorët e lagjes “11 Janari”, por dhe te kalimtarët.Mane Dudumi tregon se i ati e bleu banesën rreth viteve ‘50 dhe rriti në këtë shtëpi 10 fëmijë, të cilët u…

Gjyshja 87 vjeçare e "çmendur" pas Sali Berishës

Ndreca ka një gjyshe shumë gazmore dhe e veçantë. Ai erdhi në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit Gjebrea për t’i bërë një surprizë gjyshes së tij të dashur. Gjyshe Bardhe është 87 vjeçe dhe është në një formë të shkëlqyer fizike, ku…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...