Andi Harasani ka një shpjegim për vjedhjen e bankave...

Ish-deputeti socialist Andi Harasani ka komentuar video-monologun e Kryeministrit Edi Rama që foli për grabitjen e 3.2 milionë Dollarëve në rrugën e Rinasit. Harasani është kundër në disa pika me Kryeministrin dhe ka një shpjegim tjetër përse vidhen bankat në Shqipëri dhe përse akuzohet policia. Reagimi i ish-deputetit të PS…

Cicërimat ekstremiste të Trump

Nga Joseph NYE Kritikët e presidentit Donald Trump i kanë nënvlerësuar vazhdimisht aftësitë e tij politik të komunikimit, mbase ngaqë ai është kaq i ndryshëm nga paraardhësit si Franklin D. Roosevelt dhe Ronald Reagan. Si Roosevelt dhe Reagan, në fund të fundit, njiheshin si “komunikues të mëdhenj”. Megjithëse segmente të…

Haki Çako, dritëhijet e një drejtuesi policie

Atë e shohim fare pak të flasë në publik. Thuasje asnjëherë të japë sqarime për çfarë ndodh me kriminalitetin, me drogën, me grabitjet spektakolare të miliona eurove, me atentatet mafioze, me korrupsionin. Gjithnjë larg përgjegjësive. Para kamerave, shfaqet gati çdo herë pas shpinës së Ministrit të Brendshëm. Saimir Tahiri ngjan…

Kryeministri Rama mbron policinë për Rinasin

Kryeministri Edi Rama reagoi për herë të parë në lidhje me grabitjen e armatosur që ndodhi disa ditë më parë në Qafë-Kashar, ku persona ende të paidentifikuar morën rreth 3 milionë euro të Bankës Kombëtare Tregtare që transportoheshin me dy makina drejt Rinasit. Kreu i qeverisë i ka dalë në…

Kujtoni ju se sot nuk ka cenzurë? - Nga Artan Fuga

Nga Artan Fuga T'ju rrëfej cenzurën që ushtrohet për skenaret e filmave, për teatrot, pjesët e teatrit, skecet madje edhe ato humoristike, për video game, për kalimin e teksteve dhe imazheve nga mediat klasike drejt mediave jolineare dhe anasjelltas, cenzurë për operat, për pikturat, për ekspozitat. Doni edhe cenzurë për…
Subscribe to this RSS feed