“Zgjohu Luli, fituam! S’je në zgjedhje”.

Pasi deklaroi gjatë ditës së djeshme se opozita dogji cdo afat ligjor për ta pritur në bisedime në lidhje me vendimin e saj për të bojkotuar zgjedhjet e 18 qershorit, Rama ka shpërndarë një foto në rrjetin social Facebook. Një person qëfle në lulishte, dhe që ka sipër kokës një…

Rama: Përfundimisht pa PD do shkojmë në zgjedhje

Edi Rama përsëriti për herë të fundit ofertën për Partinë Demokratike, 3 zv.ministra dhe zv.kryeministrin në qeverinë që do të menaxhojë zgjedhjet e 18 qershorit. “Nëse nuk ndodh mrekullia në orët në vijim, nesër nisemi drejt 18 Qershorit pa PD” tha kryeministri në monologun e fundjavës nga Facebook, që akuzoi…

PD fillon funeralin e qeverisë

Çadra e opozitës është “pushtuar” këtë të dielë nga një muzikë funebre, teksa shumë prej qytetarëve po ndezin qirinj. Gjithkujt mund t’i ketë shkuar mendja tek një funeral në nder të një protestuesi i cili humbi jetën në shtëpinë e tij disa javë më parë, por nuk është ky rasti.…

Luftë fotomontazhesh mes Edi Ramës dhe opozitës

Edi Rama postoi në Facebook një fotomontazh ku tallet me Lulzim Bashën. Në mesditë postoi një foto-montazh për të ironizuar kryetarin e PD. Pasdite pritet të flasë për ultimatumin që i ka dhënë Bashës për t’u regjistruar dhe për arsyet përse u tërhoq nga zgjedhjet në Kavajë. Kjo nuk është…

Ilir Meta urim nga Presidenti i Senatit të SHBA

Presidenti i Senatit të Shteteve të Bashkuara, z. Orrin G. Hatch, uron Ilir Metën për zgjedhjen President i Republikës së Shqipërisë. Presidenti i Senatit të Shteteve të Bashkuara,Orrin G. Hatch, ka uruar Ilir Metën me rastin e zgjedhjes së tij në postin e Presidentit të Republikës së Shqipërisë. Në telegramin…

KQZ s’ka fuqi të anulojë zgjedhjet në Kavajë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është vënë përballë pamundësisë së veprimit për anulimin e zgjedhjeve në Kavajë pas dorëheqjes së dy kandidatëve. Mundësia më e mirë që shihet për këtë situatë është tërheqja e komisionerëve duke e bërë të pamundur nisjen e votimit. Pas tërheqjes se dy kandidateve të vetëm dhe…

Berisha: Protesta me 13 Maj mund të dalë nga kontrolli

Ish-kryeministri, Sali Berisha në një intervistë të dhënë për emisionin “Kjo Javë” të gazetares, Nisida Tufa në “News 24” ka paralajmëruar se protesta e rradhës e thirru nga Partia Demokratike në 13 Maj vështirë të menaxhohet nga lidershipi i opozitës. Sipas tij mjaftojnë 20 mijë vetë në shesh “për ta…

Kokëdhima: Do të jem kryeministri i Shqipërisë

Gjatë një takimi me socialistët dhe mbështetësit e partisë ZGJIDHJA në Pogradec, drejtuesi i saj, Koço Kokëdhima deklaroi se partia e tij nuk do të futet në zgjedhje parlamentare me sistemin aktual zgjedhor. “ZGJIDHJA nuk do futet kurrë në zgjedhje jogjithëpërfshirëse. “Zgjidhja” nuk do futet kurrë në zgjedhje pa opozitën.…

Në selinë e Rilindjes, të dhjerë, por krenarë!

Edi Rama deklaronte para zgjedhjeve në Kavajë se "zgjedhjet do zhvillohen", se "janë marrë masat ligjore që të mos ketë asnjë problem dhe se ligji do veprojë mbi këdo që do tentojë të prishë zgjedhjet",etj, etj. Ndërkohë PD-ja mblidhte militantët të gatshëm për përplasje. A i dinte këto informacione kryeministri…
Subscribe to this RSS feed