Përfundon takimi Rama-Basha, 3 orë negociata. Rama e Ruçi dalin të parët

Përfundon takimi Rama-Basha, 3 orë negociata. Rama e Ruçi dalin të parët

Ka përfunduar tryeza në presidencës mes krerëve të mazhorancës dhe opozitës.

Takimi mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës nisi në orën 10:15 minuta, ndërsa ka zgjatur më shumë se 3 orë.

Tryeza e negociatave është negociuar nga Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani. I pari nga selia e Presidencës është larguar kryeministri Edi Rama i cili bashkë me Gramoz Ruçin janë larguar në këmbë.

Ndërsa kreu i PD-së Lulzim Basha dhe Edi Paloka kanë qëndruar më tepër në selinë e Presidencës së bashku me presidentin Bujar Nishani.

Login to post comments
back to top