Berisha: Nuk i kërkova qeveri teknike ambasadorit Lu? Trillim! Zgjedhje me Ramën s'ka

Berisha: Nuk i kërkova qeveri teknike ambasadorit Lu? Trillim! Zgjedhje me Ramën s'ka

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka hedhur poshtë të gjitha aludimet e bëra në disa media, sipas të cilave gjatë takimit të tij me ambasadorin e SHBA Donald Lu, ai nuk ka kërkuar qeveri teknike.

Por përmes një statusi në rrjtet sociale, Berisha e ka hedhur poshtë këtë lajm, duke e cilësuar si një spekulim të radhës të dalë nga zyra e Kryeministrit Rama.

Berisha thekson se jo vetëm i ka bërë të ditur ambasadorit Lu se zgjedhje më 18 Qershor me Ramën nuk ka, por se gjithashtu ka denoncuar edhe lidhjet e qeverisë me krimin.

Statusi në Facebook:

Sqarim!

Te dashur miq, Ediskobari me mediat e tij po festojne trillimin e tij, sipas te cilit une ne takimin tim me ambasadorin e SHBA, Donald Lu nuk paskerkam kerkuar qeveri teknike. Per te mos e lene te gezohet me mashtrimet e tij, pra me luge bosh, po e sqaroj Ramen se jo vetem qe kam deklaruar se me Ramen nuk ka zgjedhje, gje qe lexohet ne çdo rrjesht te njoftimit per shtyp, por kam theksuar se per nje proces te lire dhe te ndershem zgjedhor zgjidhja e vetme eshte qeveria teknike, dhe perveç ketyre, sic e kam bere publike, e kam krahasuar pa asnje ekuivok Ramen me ish narkodiktatorin e Panamase, Noriega, me te cilin Rama nuk ka asnje dallim. Ndaj i them Rames mos u gezo me trillimet e tua por behu gati dhe ik, dhe thellohu mire ne kuptimin e krahasimit qe te kam bere me Noriegen! /Gazeta Express/

Login to post comments
back to top