asd.jpg

Botërori 2018, ndeshja eliminatore Spanjë-Shqipëri luhet në Afrikë?

  • Published in Sport
"Spanjë, eja në Afrikë, eja dhe ti Shqipëri”. Në parim mund të konsiderohet një kërkesë në mos e cmendur, disi e pazakontë gjithsesi tani I takon Federatës Spanjolle të Futbollit për të marrë një vendim.
 
Spanjë Shqipëri ende nuk është përcaktuar në cilin stadium do të luhet, ndërkohë që qyteza atunnome e Meliës, në Afrikë në kufi me Marokun, është ofruar që ky takim të zhvillohet në stadiumin e tyre.
 
Prej 22 vitesh kjo qytezë ka marrë autonoinë dhe duke qënë në juridiksionin e Spanjës kërkon ti japë një kënaqësi tifozëve të tyre.
 
Stadiumi në fakt është i vogël, 12 mijë vënëdësh, megjithatë krerët e qytetit bëjnë me dije sipas mediave spanjolle, që do ishte një mrekulli nëse Spanja vendos ta luajë aty ndeshjen e eleminatoreve të Botërorit Rusi 2018 me Shqipërinë.
 
Tanimë pritet reagimi I Federatës Spanjolle nëse kjo e fundit do vendosë apo jo që ta luajë ndeshjen me kuqezinjtë në Afrikë në një qytet interesant me një histori të mbushur gjeopoltike. Shqipëria?
 
Nëse Spanja dhe UEFA thonë Ok, Shqipëria duhet të udhëtojë për në Afrikë për të luajtur një ndeshje luksi jashtë fushës sonë./TCH
Read more...
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...