Rrëfehet Ylli Manjani

Një rrëfim i gjatë për veten, Ylli Manjani ka folur për angazhimin e tij në politikë që në PS e deri tek shkarkimi nga Edi Rama si ministër i LSI-së. Në një intervistë për Rudina Xhungën në emisionin "Dritare" në Vizion Plus, Manjani rrëfeu gjithçka. Nga OSBE te Fatos Nano,…

Flet Bamir Topi: Nuk ka nevojë për Qeveri Teknike

Bamir Topi, ish-President i Republikës, nuk sheh asnjë arsye për krijimin e një qeveri teknike e cila të garantojë zgjedhjet, pasi sipas tij siguria e votës vjen nga ligji. Kreu i FRD-së nuk është kundër komunikimit politik, por kur bëhet fjalë për mundësinë e një koalicioni me PD-në, thotë se…

Flet gruaja e Gjin Gjonit

Mira Kazhani: Elona përshëndetje! Elona Çaushi: Përshëndetje!Mira Kazhani: Pse vendose të flasësh pikërisht tani për historinë tënde dhe të bashkëshortit tënd? Dhe kurioze jam, pse zgjodhe tiranapost.al? Elona Çaushi: Në fakt po shikoja portalet një ditë dhe të them të drejtën më thanë që ishte një portal relativisht i ri.…
Subscribe to this RSS feed