asd.jpg

Protesta e opozitës si një rrugë pa kthim

Nga Armand Shkullaku. Partia Demokratike po përgatitet prej ditësh për një tubim- protestë që do të zhvillohet këtë të shtunë në Tiranë. Ky manifestim i opozitës po pritet si një provë e forcës së saj dhe po shihet si një sfidë e PD pas katër vitesh plot ulje- ngritje në…

Dossier/ Të fortët e pafajshëm të “Rilindjes”

14 mars 2016. Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda liroi nga burgu Domart Konjarin. 43 –vjeçari, një anëtar i bandës së “Rrugës Bardhyl”, është i dënuar me 10 vjet burg në Francë, si kreu i një rrjeti ndërkombëtar të kokainës.  Ai u kap në nëntor të vitit 2015 në Kapshticë,…

Atëherë le të jetë njëherë ai i guximshëm

Frank-Walter Steinmeier u zgjodh Presidenti i Republikës Federale Gjermane. Ai dëshiron të japë kurajo në kohën e pasigurisë, tha ai pas zgjedhjes. Le të na e vërtetojë njëherë vetë këtë, kërkon Christoph Strack. A ka një koncept, i cili do ta karakterizonte fillimin e Presidentit të zgjedhur Federal, Frank-Walter Steinmeier?…

Europa ime: Ku mbaron Europa?

Për Balkanin Europa është një vend, ku gjërat funksionojnë. Të paktën kështu mendohej për një kohë të gjatë. Por ndërkohë Europa nuk bën figurë të mirë. Cili është mali më i lartë i Europës? A e dini këtë? A është Mali i Bardhë (Mont Blanc)me 4810 metra në alpet franceze,…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...