asd.jpg

PSG gjunjëzon Barcelonën Dortmund dështon në Portugali

  • Published in Sport
Paris Saint Germain ka arritur të marrë një fitore të thellë mbrëmjen e sotme përballë spanjollëve të Barcelonës.Parisienët kanë arritur të shënojnë katër gola duke siguruar një avantazh të madh për ndeshjen e kthimit në Spanjë.Goli i parë u realizua nga një goditje dënimi në minutën e 18-të nga Di Maria, ndërkohë në minutën e 40-të do të ishte Julian Draxler, i cili pas një asistimi të italianit Marco Verratti, do të çonte rezultatin në 2 me 0.Edhe në pjesën e dytë të lojës, francezët kanë vazhduar të ushtronin presion ndaj katalanasve duke bërë të mundur realizimin  edhe të dy golave të tjerë.Goli i tretë u shënua nga argjentinasi, Di Maria në minutën e 55-të. Gjithashtu në këtë sfidë nuk do të mungonte edhe goli i Edinson Cavani, i cili arriti të mposhte portierin e Barcelonës në minutën e 72-të.Nga ana tjetër, Borussia Dortmund ka humbur në Portugali edhe pse gjermanët kanë zhvilluar një lojë shumë të mirë, e cila është vendosur nga goli i vetëm i Benfica-s, i shënuar nga sulmuesi grek Konstantinos Mitroglou, në minutën e 49-të.
Read more...
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...