asd.jpg

Pse Donald Trumpit nuk i bien flokët?

Mjeku personal i Donald Trumpit, ka zbuluar sekretin se pse atij nuk i bien flokët. Sipas Harold Bornstein, Trump, konsumon tabletat e quajtura “Propecia”, të cilat në fakt shërbejnë për problemet e prostatës. Ky lloj i tabletave mundëson zvogëlimin e hormoneve tek meshkujt dhe me këtë rast e zvogëlon rënien…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

''Vizat'', reagojnë 4 gjyqtarë, nuk jemi pjesë e listës së ambasadës

Pavarësisht se disa media gjatë ditës së djeshme anoncuan në publik një listë gjyqtarësh që u ishte revokuar viza nga ambasada e SHBA, disa prej tyre kanë reaguar, duke pohuar krejt të kundërtën. Ata kanë mohuar faktin që janë pjesë e listës së 23 gjyqtarëve dhe prokurorëve për revokimin e…

Additional Info

 • Okelio
  Dizdari: Prej 2008 s’kam kontakte me ambasadën

''Drejtësia'', Amb.SHBA: Aplikoni për Komisionin e Vettingut

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ju bën thirrje të gjithë shqiptarëve që të aplikojnë për të shërbyer në Komisionet e Vettingut. Në statusin e ambasadës, thirrja shkon për të gjithë shqiptarët patriotë dhe të kualifikuar. Ambasada ka shëprndarë gjithashtu edhe linkun…

Additional Info

 • Okelio
  ''U bëjmë thirrje shqiptarëve patriotë, të kualifikuar që të aplikojnë për të shërbyer në Komisionet e Vetingut

SHBA hetim pasurisë së 790 prokurorëve e gjyqtarëve

Ashtu siç edhe paralajmëroi ambasadori amerikan, Donald Lu, javën që vjen, do të zbarkojnë në Tiranë, gjyqtarë dhe prokurorë amerikanë, në kuadër të zbatimit dhe veprimit të ligjit të Vetingut. Referuar Kushtetutës së re dhe ligjit të Vetingut, skuadra amerikane, e përbërë nga njerëz të drejtësisë me mbi 15 vjet…

90% pro kritikave të Lu për Llallën

Kritikat publike të ambasadorit amerikan në Shqipëri, Donald Lu kundër Kryeprokurorit Adriatik Llalla janë të përshtatshme. Kështu mendojnë rreth 90% e qytetarëve që kanë votuar në sondazhin e hapur nga Shqiptarja.com pas akuzave të kryediplomatit të SHBA në Tiranë. Në sondazh kanë votuar mbi 300 qytetarë, ku pjesa dërrmuese i…

Additional Info

 • Okelio
  Përplasja mes Ambasadorit e Kryeprokurorit

Ptuu farë e keqe! Po ju troket tek porta ajo që s’ua pret mendja

  Korporata e miliarderëve, latifondistëve, ndërtuesve, pronarëve të hoteleve dhe vilave turistike etj, reagon se i është prekur dinjiteti, pse i janë hequr nja 20 kokrrave vizat amerikane. Po ju nuk u duhet hequr viza, këtë e keni sorbetto për shpëlarje. Ju u duhet hequr pasuria, diamantet që mbani në…

Additional Info

 • Okelio
  Çfarë ligji keni zbatuar ju, kë politikan kusar dhe qeveritar hajdut dënuat ju?
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...