asd.jpg

Si e "pushtuan" shqiptarët ambasadën gjermane në korrik 1990 (Pamje të rralla)

Një kronikë e gjatë e ngjarjeve të ambasadave korrik 1990 është publikuar nga mediat gjermane. Janë pamje të panjohura të atyre ngjarjeve. Më 3 korrik të vitit 1990, një kamion me katër burra kaloi murin e ambasadës gjermane në Tiranë, ngjarje që shënoi fillimin e përpjekjeve të mijëra Shqiptarëve që…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Aplikacionet që nuk mund t’i përgjojë CIA

Wikileaks në më shumë se 8.000 faqe ka bërë të ditur se CIA amerikane ka kryer programin e spiunimit për përdorues në gjithë botën përmes rrugës së telefonave mobilë, internetit, kompjuterëve, por edhe televizorëve të mençur, kamerave dhe pajisjeve tjera. Në dokumente është pohuar se CIA mund të spiunojë Instant…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Vangjush Dako mbetet qetësisht i paparë!

Kohët e fundit Dako është vënë sërish në qendër të akuzave, për shkak të projektit “Veliera”, për të cilin Gjykata e Durrësit ka vendosur pezullim punimesh. Një natë më parë aktivistë të shoqërisë civile kaluan natën në kantierin e këtij projekti, për të mos lejuar hedhjen e betonit në mënyrë…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Metoda më e re e vjedhjes së kodit të telefonit

Hajdutët e telefonave celularë ka shpikur një mënyrë të re se si të gjenerojnë kodin PIN dhe jo vetëm, të telefonit tuaj. Në momentin që ju vendosni kodin PIN në telefonin tuaj, hajdutët e telefonave j'u bëjnë foto me kamera termale pa dijeninë tuaj. Ne foton e bërë me kamera…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

‘Do ta fus me plumb në lule të ballit...Po ikën në Vlorë ai o l*qe! Pamjet kur Frrok Çupi ndalohet nga banda e Zani Caushit

Është marsi i vitit 1997. Në një video të realizuar nga “Associated Press” shfaqet Zani Çaushi me bandën e tij që kanë bllokuar urën e Mifolit si dhe oficeri i policisë Ardian Liçaj, që komunikon me kreun e bandës. Liçaj, kërkon që të negociojë në Zanin duke i thënë se…

Ja pse femrat ulërasin kur bëjnë seks

Femrat bëjnë më shumë zhurmë gjatë seksit nëse janë duke tradhtuar partnerin me dikë tjetër. Në një sondazh të ri, 88 përqind e femrave e pranojnë se janë më të zhurmshme se partnerët e tyre gjatë seksit. Ndërsa 64 përqind e meshkujve e konfirmojnë se partnerja e tyre është më…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Anija me e madhe e ndërtuar deri me sot

Përbindëshi i detit” anija më e madhe e ndërtuar ndonjëherë është zyrtarisht aktive në misionin e saj. Ajo është anija me teknologjinë më të avancuar në histori dhe është afërsisht 200 metra e gjatë dhe me peshë prej 15 mijë ton. “USS Zumwalt” , e ndertuar nga marina maerikane, iu…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Blendi Fevziu kur ishte fëmijë

Moderatori i njohur Blendi Fevziu ka prezantuar për ndjekësit në Instagram dy prindërit e tij. Në një ditë të veçantë si kjo e sotmja ku gjithë vëmendja shkon për mësuesit, Blendi Ka uruar dy prindërit e tij të cilët kanë qenë mësues të shumë brezave. Në këtë foto të shumë…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...