asd.jpg

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Thethi është një bukuri e rrallë natyrore që ka Shqipëria. Krahina e Thethit është e mbuluar nga një dëborë e përhershme që të krijon imazhin e një vaske 6 km të…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet bonbone me mamanë e vet, me qëllim blerjen e një shtëpie. Por gjatë emisionit e pyetur nga Turjan Hyska jona tregoi se kërkon të bëhet doktoreshë, por edhe…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Anija kozmike arrin në Gjithësi

Një anije kozmike komerciale, e angazhuar nga agjencia amerikane, NASA, ka arritur në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithtësisë (ISS), me afro 4 tonelata ngarkesë. Anëtarët e ekuipazhit në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë sot e kanë pranuar anijen furnizuese, duke e kapur me gjymtyrët robotikë. Anija ishte lansuar më 18 të këtij…

Facebook po ndërton teknologjinë që ju lejon të shkruani direkt nga truri

Facebook është duke punuar në një teknologji e cila do t’ju lejojë të shkruani fjalë direkt nga truri dhe të “dëgjoni” përmes lëkurës tuaj. Kompania ka mbledhur një ekip prej 60 shkencëtarësh dhe inxhinierësh për të punuar në të ardhmen e komunikimit në Building 8, divizonin e ri harduerik të…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

MasterCard prezanton kredit kartelën më të sigurt deri më sot [FOTO]

Kredit kartelat janë shumë të ekspozuara ndaj keqpërdorimeve nëse ato humbin dhe se PIN kodi është i lehtë për tu vjedhur, andaj MasterCard ka prezantuar modelin e ri të kredit kartelës me nivel të shtuar sigurie. E quajtur si kredit kartela biometrike, ajo ka një lexues së shenjave të gishtërinjve…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

“Messenger” sjell opisionin e ri “Messenger M"

Platforma e njohur e mesazheve “Messenger” vjen tashmë me një risi të quajtur “Messenger M”. Përmes këtij opsioni, përdoruesit mund të marrin sugjerime për veprimet e ardhshme, bazuar në kontekstin e bisedës që po zhvillohet. “M” mund të ofrojë këshilla që shfaqen në një opsion të vogël që ndihmon të…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Edi Rama duke u stërvitur në Pezë

Asokohe kur drejtonte Bashkinë e Tiranës, Rama bënte “streçing” me pantallonta të shkurtra e trajner personal në shtëpinë e tij në Pezë. Ky ishte pothuajse një aktivitet i përditshëm i tij që niste herët në mëngjes. Pasi u bë Kryeministër, Rama u zhvendos në vilën e tij në Surrel, ndërsa…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio

Ky Lamborghini mund të blihet për pesë euro, por askush nuk do ta blejë! (Foto)

Në Louisiana të Shteteve të Bashkuara, është vënë në shitje për pesë euro një Lamborghini Huracane i djegur krejtësisht. Nuk dihet se kush do të ishte i interesuar të blinte një makinë të djegur, por besohet se mund t’i hynte në punë hulumtuesve të automobilave, transmeton Telegrafi. Deri më tani…

Additional Info

 • Okelio
  Okelio
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...