asd.jpg

Avionë mbi luftëanijen amerikane

Katër avionë rusë kanë kërcënuar një luftanije të marinës amerikane në Detin e Zi, duke fluturuar në një mënyrë "të pasigurt dhe joprofesionale" shumë pranë saj, sipas Pentagonit. Një zyrtar i mbrojtjes tha për “NBC News” se njëri nga avionët luftarakë rusë iu afrua në mënyrë të frikshme anijes amerikane…

Marrëdhëniet Trump-Putin po japin frytet e para, Snowden drejt ekstradimit në SHBA

Rusia po mendon kthimin e Edward Snowdenit përsëri në Shtetet e Bashkuara, si një “dhuratë” për Presidentin Donald Trump, sipas një raporti të inteligjencës së SHBA. Trump e ka quajtur denoncuesin një ‘spiun’ dhe një ‘tradhtar’ që meriton të ekzekutohet. Dorëzimi i Snowdenit është një përpjekje e presidentit rus Vladimir…

Këshilltari i Zaevit fyen Ali Ahmetin: skizofren dhe paranoiak

Pas kreut të LSDM­-së edhe këshilltarët e tij kanë filluar të lëshojnë akuza të rënda mbi figurën e liderit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti. Në një shkrim në rrjetin social facebook, ish­këshilltari i Zoran Zaevit, Mitko Jovanov e përshkruan Ali Ahmetin si një njeri me problem shëndetsore,…

Pirro Çako: Ju tregoj cfarë flasim kur shihemi me Invën

Pirro Çako ka treguar se ai dhe ish-bashkëshortja, sopranoja Inva Mula, ndonëse të divorcuar komunikojnë në mënyrë të vazhdueshme në telefon, e madje nëse ndodh edhe të takohen, ky nuk është një problem për ta. Kantautori ka treguar se bisedat mes tij dhe Invës fokusohen tek djali Antoni, por ndonëse…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...