asd.jpg

Maqedoni, Ivanov mbledh sot liderët e partive

Gjendja në Shkup dhe rreth Parlamentit të Maqedonisë paraqitet relativisht e qetë pas kaosit të një dite më parë, megjithëse paqartësia e situatës politike ka ende potencialin për më shumë dhunë. Gjithçka nisi të enjten pasdite, kur deputetët e shumicës së re parlamentare, Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Bashkimi Demokratik…

Rezultati final në Francë: Macron 24.01 %, Le Pen 21.30

Kandidati i Qendrës, Emmanuel Macron, ka fituar 24.01 për qind të votave në rundin e parë të zgjedhjeve presidenciale të së dielës, kanë treguar rezultatet finale të publikuara të hënën nga Ministria e Brendshme, raporton Reuters. Kandidatja e së djathtës ekstreme, Marine Le Pen ka fituar 21.30 për qind, kandidati…

NATO në gjendje alarmi

Në NATO është rritur numri i fluturimeve për shkak të sinjaleve të alarmit vitin e kaluar, si kurrë më parë që nga koha e Luftës së Ftohtë. 780 fluturime të tilla kanë qenë të lidhura me avionët rusë. Avionët luftarakë të NATO-s kanë kryer në vitin 2016 një numër të…

Koreja e Veriut paralajmëron Kinën për ‘pasoja katastrofike’

Koreja e Veriut ka paralajmëruar Kinën se do te këtë "pasoja katastrofike" ndaj marrëdhënieve mes tyre nëse lideri kinez do të rrisë sanksionet ekonomike kundër shtetit autoritar Duke përdorur mediat shtetërore për të kërcënuar Pekinin, qeveria e Koresë së Veriut nxori paralajmërimin përmes Agjencisë Qendrore të Korporatës Koreane (KCNA). Duke…

IS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris

Në prag të zgjedhjeve presidenciale në Francë, që do të mbahen të dielën, në Champs-Élysées ka ndodhur një sulm i dyshuar terrorist. Një person ka qëlluar me armë dhe ka vrarë një polic dhe plagosur dy të tjerë. Atentatori është vrarë nga forcat e sigurisë. Përgjegjësinë për këtë sulm e…

Bomba e SHBA në Afganistan si sinjal

SHBA e sulmuan Shtetin Islamik në Afganistan me një bombë gjigande. Të paktën 36 luftëtarë islamikë u vranë. Por bomba nuk kishte synim vetëm IS. Zëdhënësi i Guvernatorit të distriktit Achin, në Lindje të Afganistanit, Ataullah Khogianai i deklaroi Deutsche Welle-s: "Vendet ku fshihej IS janë shkatërruar plotësisht. Viktima civile…

Koreja e Veriut shfaq muskujt, prezanton arsenalin

Koreja e Veriut parlajmëroi SHBA të mos ndërmarre akte provokuese në rajon, pasi në të kundërt do t'i përgjigjej me sulme bërthamore. Komentet vijnë ndërsa shteti komunist shënon 105 -vjetorin e lindjes së themeluesit të tij Kim Il Sung...Një paradë madhështore u mbajt në zemër të Phenianit, gjatë së cilës…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...