asd.jpg

Pitella dhe Fleckenstein urojnë Ilir Metën si president

Kryetari i Aleancës Progresiste të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella dhe Raporteri për Shqipërinë Knut Fleckenstein urojnë presidentin e zgjedhur Ilir Metën. Kryetari i Aleancës Progresiste të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella dhe nga Anëtari i Parlamentit Evropian dhe Reporter për Shqipërinë në PE, …

PD: Ka skaduar afati i regjistrimit të kandidatëve, PS dhe LSI shkelje të ligjit zgjedhor

“Ka skaduar afati i listave, pas kësaj date askush nuk regjistron më”, kështu ka deklaruar përfaqësuesi demokrat Oerd Bylykbashi, lidhur me regjistrimin e kandidatëve në KQZ për procesin zgjedhor. “Kodi Zgjedhor është i qartë, listat e kandidatëve, partive, regjistrohen jo më vonë se 50 ditë para datës së zgjedhjeve. Data…

Fatmir Xhafa palos njërëzit e Saimir Tahirit në polici

Amerikanët i kanë kërkuar ministrit Xhafa reformë drastike në polici. Pas shkarkimit të Ardian Çipës, zv/drejtorit të Përgjithshëm të Policisë në seksionin e Krimeve të Rënda, nis lëvizja e drejtorëve të policisë në disa qarqe. Janë lëvizuar nga detyra disa drejtorë qarqesh si dhe drejtorët e drejtorive në drejtorinë e…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...