Pitella dhe Fleckenstein urojnë Ilir Metën si president

Kryetari i Aleancës Progresiste të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella dhe Raporteri për Shqipërinë Knut Fleckenstein urojnë presidentin e zgjedhur Ilir Metën. Kryetari i Aleancës Progresiste të Socialistëve dhe Demokratëve në Parlamentin Evropian, Gianni Pittella dhe nga Anëtari i Parlamentit Evropian dhe Reporter për Shqipërinë në PE, …

PD: Ka skaduar afati i regjistrimit të kandidatëve, PS dhe LSI shkelje të ligjit zgjedhor

“Ka skaduar afati i listave, pas kësaj date askush nuk regjistron më”, kështu ka deklaruar përfaqësuesi demokrat Oerd Bylykbashi, lidhur me regjistrimin e kandidatëve në KQZ për procesin zgjedhor. “Kodi Zgjedhor është i qartë, listat e kandidatëve, partive, regjistrohen jo më vonë se 50 ditë para datës së zgjedhjeve. Data…

Fatmir Xhafa palos njërëzit e Saimir Tahirit në polici

Amerikanët i kanë kërkuar ministrit Xhafa reformë drastike në polici. Pas shkarkimit të Ardian Çipës, zv/drejtorit të Përgjithshëm të Policisë në seksionin e Krimeve të Rënda, nis lëvizja e drejtorëve të policisë në disa qarqe. Janë lëvizuar nga detyra disa drejtorë qarqesh si dhe drejtorët e drejtorive në drejtorinë e…
Subscribe to this RSS feed