asd.jpg

Cili ishte fati i grave ruse në Shqipëri, vjen filmi shqiptaro – rus me skenar të Ismail Kadaresë

Gjatë periudhës së komunizmit Shqipëria pati për disa vite marrëdhënie shumë të mira me Bashkimin Sovjetik. Për rrjedhojë shumë shqiptarë shkuan studiuan në Rusi, aty patën edhe lidhje me femrat ruse, një ndër ta edhe shkrimtari i njohur Dritëro Agolli. Por gjatë kësaj periudhe edhe shumë rusë mbërritën në vendin…

Digjet makina e kryetarit të PS së Lezhës

Makina e kryetarit të PS-së në Lezhë, Andi Marku është gjetur e djegur mëngjesin e sotëm pranë prefekturës së Lezhës. Ngjarja është vënë re në mëngjes, ndërsa zjarrfikësit kanë shkuar dhe e kanë shuar. Ndërsa policia është duke vazhduar hetimet, Andi Marku, shef komisariati nëpër disa qytete të Shqipërisë është…

Konflikti 17-vjeçar; si u tjetërsua ish-kampi i Sarandës në hotelin luksoz të Balilit

Konflikti 17-vjeçar; si u tjetërsua ish-kampi i Sarandës në hotelin luksoz të Balilit Një sindikatë e vogël, e quajtur Sindikata e Pavarur e Ushqimit dhe Bashkim Balili ndodhen në konflikt gjyqësor prej vitit 2000 për pronësinë e Santa Quarantës-pasuri e cila u tjetërsua në mënyrë të kundraligjshme përmes dy vendimeve…

5 maji-dita e dëshmorëve

Presidenti Bujar Nishani, Kryeministri Edi Rama, Kryetari i Kuvendit Ilir Meta kanë zhvilluar sot homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit me rastin e 5 Majit, Ditës së Dëshmorëve të Atdheut. Kryeministri ka shkruar sot në Fb para nisjes së ceremonisë, fjalët: "Përkulemi me nderim për ata që për atdhe…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...