asd.jpg

Sigmar Gabriel, Rama dhe precedenti Gruevski

Nga Andi Bushati. Shefi i diplomacisë gjermane, Sigmar Gabriel i ka dhënë një shuplakë të fortë interesave të çadrës së opozitës duke përdorur në fjalën e tij në Tiranë terma që ndoshta nuk ishin dëgjuar këtu tek ne, që prej vitit të largët 1997. Ai e ka quajtur bojkotin e…

LSI, mesazh publik për Ramën: “Kush është i fortë nuk fiton, kush fiton është i fortë”

LSI shquhet për mënyrën e të bërit politikë. Pa konflikte, pa sherre, me mirëkuptim dhe konsensus; ky është slogani dhe parimi i tyre. Drejtuesit e Lëvizjes Socialiste për Integrim duket se kanë kaluar një fundjave të këndshme, përtej çdo tension politik që zhvillohet në Tiranë, një lojë volejbolli me të…

Dialogu i pamundur me Ramën

Edi Rama ka dalë këtë të premte përpara mediave për t’u shfaqur si një idhtar i flaktë i dialogut. Ai i ka thënë edhe njëherë Lulzim Bashës se është i gatshëm të takohet në çdo vend, në çdo orë dhe me temat e përzgjedhura nga opozita. Ai ka shkuar edhe…

Kush po kërcënon jetën e Lulzim Bashës?

Nga Blendi Fevziu – Kush e kërcënon Lulzim Bashën? Kjo ishte pyetja që bënte dje një media e rëndësishme në vend, duke ju referuar faktit që eskorta e Bashës ishte përforcuar edhe me efektive të një policie private. Basha nuk e komentoi lajmin, por sot në mëngjes, befas, masat ndaj…

Opozita bllokon konstituimin e komisioneve të vettingut

Në seancë të jashtëzakonshme, Parlamenti miraton vetëm 3 anëtarët e maxhorancës në komisionin Ad Hoc të vettingut pa votën dhe 50 % të pjesëmarrjes së opozitës në komision. Seanca e jashtëzakonshme parlamentare, e zhvilluar mbrëmë (11/04/2017) miratoi vetëm 3 anëtarët e maxhorancës në komisionitn Ad Hoc, të verifikimit të kandidatëve…

Takimi i G7 - Pasiguri nё Luka

Pёrpara takimit ministri i Jashtёm i SHBA-sё, bashkё me tё ngarkuarёn e BE-sё pёr Politikёn e Jashtme Federica Mogherini, vizituan monumentin pёrkujtimor pёr masakrёn e kryer nga njёsitё SS nё Luftёn e Dytё Botёrore nё fshatin pranё Lukёs, Santa' Anna di Stazemma. Njё krim, qё nuk ёshtё shpaguar kurrё. Atje…

ME KË MË NGJASON SOT EDI RAMA

Nga Astrit Patozi. Ekziston një anekdotë e vjetër, që veteranët e medias së pas viteve 90 në Shqipëri e mbajnë mend shumë mirë. Sipas të cilës ka vetë dy lloje reporterësh. Te parët, që e marrin mutin dhe e bëjnë lajm. Ndersa te dytët, që bëjnë të kundërtën, pra e…

Analizë e Washington Postit: Po shtohen mundësitë e konfliktit të drejtpërdrejtë SHBA-Rusi

SHBA-të të enjten sulmuan një bazë në Siri, si kundërpërgjigje ndaj sulmit kimik të kryer në qytetin kryengritës, Kan Shejkun. Rusia ka reaguar ashpër, duke e quajtur agresion këtë sulm. Ky shtet ka njoftuar gjithashtu se tërhiqet nga marrëveshjet e mëparshme me amerikanët, përkitazi me Sirinë. Sulmi i cili është…
Subscribe to this RSS feed

Sport

Ky është Shenjt!

26 Prill, 2017 | No comments

E gjithë bota është rikthyer te elozhet për Lionel Messin. Mjaftoi vetëm një ndeshje e vetme që të gjithë të binden. “...

Sport

Fitojnë Kukesi dhe Skenderbeu

23 Prill, 2017 | No comments

Në fillim Emini, më pas Pejiç më penallti  shënuan për Kukësin, ndërsa Karioka dhe sërish kroati, shënuan pasi Tirana ...

Sport

Shorti vendos derb madrilen, buzëqesh Juve

21 Prill, 2017 | No comments

Shorti i hedhur në Nion të Zvicrës vendosi përballë Realin me Atletikon e Madridit, ndërsa Juventusi do të përballet m...

Te ndryshme

FOTO të rralla përpara Luftës së Dytë Botërore, ja si dukej një nga perlat e Shqipërisë

04 Maj, 2017 | No comments

Publikohen disa foto të rralla të zonës së Thethit përpara se Shqipëria të përfshihej në Luftën e Dytë Botërore. Th...

Te ndryshme

Burri kontrollon telefonin e gruas dhe i ikën truri nga mesazhet që lexon (Foto)

26 Prill, 2017 | No comments

Privatësia është e nevojshme dhe për ta ruajtur atë, ndonjëherë është mirë që të fshihen mesazhet sepse dashje pa dash...

Te ndryshme

10 vjeçarja që “sfidon” hapur Veliaj: Do të rrëmbej karrigen, ti ke shitur fiq, unë shes bonbone (Video)

22 Prill, 2017 | No comments

Jona është një vajzë 10 vjeçare e cila u bë pjesë e emisionit “Oktapod”, duke rrëfyer historinë e saj. Ajo del shet...